Aktualności
Jakie oparzenia można leczyć w poradni?
Ambulatoryjnie, w przychodni można leczyć oparzenia małe.
CZYTAJ WIĘCEJ
Miejscowe leczenie oparzeń
Celem leczenia miejscowego jest doprowadzenie do jak najszybszego i efektywnego, funkcjonalnego i morfologicznego odtworzenia skóry uszkodzonej przez uraz oparzeniowy.
CZYTAJ WIĘCEJ
Jak dobrać opatrunki do rany oparzeniowej?
Wilgotne leczenie ran, szczególnie oparzeniowych, jest stosowane najczęściej w praktyce ambulatoryjnej.
CZYTAJ WIĘCEJ
Jak oczyścić skutecznie ranę - larwoterapia
Zastosowanie larw muchy Lucilla sericata ma swoją długą historię - pierwsze wzmianki pojawiły się w już w starożytności.
CZYTAJ WIĘCEJ
Jak postępować z pacjentem leżącym w szpitalu?
Standardy praktyki klinicznej, pielęgniarskiej, w tym również standardy opieki przeciwodleżynowej, opisują dokładnie sposób postępowania, który jest rekomendowany, zalecany i zgodny z aktualną wiedzą i z aktualnymi wytycznymi.
CZYTAJ WIĘCEJ
Jak postępować z pacjentem leżącym w szpitalu? część 2
Wszystkie nasze działania profilaktyczne i pielęgnacyjne, w tym także zmiana opatrunku, powinny być udokumentowane w dokumentacji pacjenta.
CZYTAJ WIĘCEJ
Kompresjoterapia
Kompresjoterapia czyli terapia uciskiem – polega na stopniowanym ucisku kończyny w sposób malejący od dystalnej do proksymalnej części przy użyciu specjalistycznych pończoch uciskowych lub elastycznych opatrunków. [1]
CZYTAJ WIĘCEJ
Współczynnik ABI - wskaźnik kostka-ramię
Miażdżyca jest najczęstszą przyczyną przewlekłego niedokrwienia kończyn dolnych (PAD) (1). Jest to choroba występująca w naczyniach tętniczych.
CZYTAJ WIĘCEJ
Higiena Rany - Konsensus
Pobierz Międzynarodowy Konsensus dotyczący Higieny Rany. Przygotowany przez Ekspertów plan działania pozwala na efektywne radzenie sobie z trudno gojącymi się ranami.
CZYTAJ WIĘCEJ
- poprzednia
- 1
- 2
- 3
- następna